892SP400K
1000W 17,500J 40 OHMS 10% TUBULA
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:892SP400K
Manufacturer:Ohmite
Description:1000W 17,500J 40 OHMS 10% TUBULA
RoHs Status:
RoHS Compliant
Nkesp Part Number:73D-892SP400K
Part Status24175 pcs
Manufacturer:Ohmite
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:-800/ +2000ppm/°C
Size / Dimension:2.000" Dia x 24.000" L (50.80mm x 609.60mm)
Series:800
Resistance:40 Ohms
Power (Watts):1000W
Package / Case:Axial, Tubular
Package:Box
Operating Temperature:-55°C ~ 350°C