RW10X50A3R3JS00
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 17W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RW10X50A3R3JS00
Manufacturer:MCB Industrie/Vishay
Description:RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 17W
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-RW10X50A3R3JS00
Part Status37595 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±75ppm/°C
Size / Dimension:0.512" Dia x 1.969" L (13.00mm x 50.00mm)
Series:RW
Resistance:3.3 Ohms
Power (Watts):17W
Package / Case:Radial, Tubular
Package:Bag
Operating Temperature:-55°C ~ 450°C