RER75F2152RCSL
RES CHAS MNT 21.5K OHM 1% 30W
Specifications
Part Number:RER75F2152RCSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES CHAS MNT 21.5K OHM 1% 30W
Nkesp Part Number:73D-RER75F2152RCSL
Part Status30013 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER75
Resistance:21.5 kOhms
Power (Watts):30W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.625" (15.87mm)
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:R (0.01%)