AHA50AFB-14R
RESISTOR CHASSIS MOUNT 14.0 OHM
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:AHA50AFB-14R
Manufacturer:Yageo
Description:RESISTOR CHASSIS MOUNT 14.0 OHM
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-AHA50AFB-14R
Part Status10581 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.969" L x 1.142" W (50.00mm x 29.00mm)
Series:AHA
Resistance:14 Ohms
Power (Watts):50W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.650" (16.50mm)