CJT20033RJJ
RES CHAS MNT 33 OHM 5% 200W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CJT20033RJJ
Manufacturer:AMP Connectors/TE Connectivity
Description:RES CHAS MNT 33 OHM 5% 200W
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-CJT20033RJJ
Part Status3639 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:6.496' L x 2.362' W (165.00mm x 60.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:33 Ohms
Power (Watts):200W
Package / Case:Rectangular Case
Package:Bulk
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Wire Leads
Height - Seated (Max):1.181' (30.00mm)