AHA50AFB-2R
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 50W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:AHA50AFB-2R
Manufacturer:Yageo
Description:RES CHAS MNT 2 OHM 1% 50W
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-AHA50AFB-2R
Part Status9806 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:1.969' L x 1.142' W (50.00mm x 29.00mm)
Series:AHA
Resistance:2 Ohms
Power (Watts):50W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.650' (16.50mm)