LPS0600H2R00JB
LPS 600 H 2U 5% BO15 E
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:LPS0600H2R00JB
Manufacturer:MCB Industrie/Vishay
Description:LPS 600 H 2U 5% BO15 E
Nkesp Part Number:73D-LPS0600H2R00JB
Part Status33272 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±300ppm/°C
Size / Dimension:2.362" L x 2.244" W (60.00mm x 57.00mm)
Series:LPS 600
Resistance:2 Ohms
Power (Watts):600W
Package / Case:Box
Package:Box
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Mounting Feature:Screw Holes
Lead Style:M4 Threaded
Height - Seated (Max):1.055" (26.80mm)