NKAL10FB10R0
10, 1%, BULK, 10 OHMIC VALUE
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:NKAL10FB10R0
Manufacturer:Stackpole Electronics, Inc.
Description:10, 1%, BULK, 10 OHMIC VALUE
Nkesp Part Number:73D-NKAL10FB10R0
Part Status11006 pcs
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:KAL
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):10W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.405" (10.29mm)