CJT602R2JJ
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 60W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:CJT602R2JJ
Manufacturer:AMP Connectors/TE Connectivity
Description:RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 60W
Nkesp Part Number:73D-CJT602R2JJ
Part Status5115 pcs
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±440ppm/°C
Size / Dimension:4.528' L x 1.575' W (115.00mm x 40.00mm)
Series:CJT, CGS
Resistance:2.2 Ohms
Power (Watts):60W
Package / Case:Rectangular Case
Package:Bulk
Operating Temperature:-
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Wire Leads
Height - Seated (Max):0.787' (20.00mm)