RER75F2210MCSL
RES CHAS MNT 221 OHM 1% 30W
Specifications
Part Number:RER75F2210MCSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES CHAS MNT 221 OHM 1% 30W
Nkesp Part Number:73D-RER75F2210MCSL
Part Status28218 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:1.968' L x 1.140' W (49.99mm x 28.96mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER75
Resistance:221 Ohms
Power (Watts):30W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.625' (15.87mm)
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:M (1%)