RER65F1540MCSL
RES CHAS MNT 154 OHM 1% 10W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RER65F1540MCSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES CHAS MNT 154 OHM 1% 10W
Nkesp Part Number:73D-RER65F1540MCSL
Part Status24316 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER65
Resistance:154 Ohms
Power (Watts):10W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.405" (10.29mm)
Features:Military, Moisture Resistant
Failure Rate:M (1%)