AHA80AFB-1K13
RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.13K OHM
Specifications
Part Number:AHA80AFB-1K13
Manufacturer:Yageo
Description:RESISTOR CHASSIS MOUNT 1.13K OHM
RoHs Status:
ROHS3 Compliant
Nkesp Part Number:73D-AHA80AFB-1K13
Part Status4715 pcs
Manufacturer:Yageo
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Size / Dimension:2.598" L x 1.850" W (66.00mm x 47.00mm)
Series:AHA
Resistance:1.13 kOhms
Power (Watts):80W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:M5 Threaded
Height - Seated (Max):1.024" (26.00mm)