RER40F33R2RCSL
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 5W
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:RER40F33R2RCSL
Manufacturer:Dale / Vishay
Description:RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 5W
Nkesp Part Number:73D-RER40F33R2RCSL
Part Status27261 pcs
Manufacturer:Dale / Vishay
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Size / Dimension:0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Series:Military, MIL-PRF-39009, RER40
Resistance:33.2 Ohms
Power (Watts):5W
Package / Case:Axial, Box
Package:Bulk
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Lead Style:Solder Lugs
Height - Seated (Max):0.335" (8.51mm)
Features:Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)