L50J840E
50W 840 OHMS VIT 5%
Quantity
RFQ
Specifications
Part Number:L50J840E
Manufacturer:Ohmite
Description:50W 840 OHMS VIT 5%
Nkesp Part Number:73D-L50J840E
Part Status6708 pcs
Manufacturer:Ohmite
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±260ppm/°C
Size / Dimension:0.563" Dia x 4.000" L (14.30mm x 101.60mm)
Series:L50
Resistance:840 Ohms
Power (Watts):50W